16.07.2019 02:45

Лада проби ограда и два пати се преврте, возачот излезе неповреден (ВИДЕО)


На руската социјална мрежа Вконтакт се покави снимка која покажува како автомобил се превртува на неверојатен начин на паркинг во Омск.

Возачот при голема брзина ја проби оградата, што резултираше со тоа „ладата“ два пати да се преврти во воздух, по што одлета напред.

loading...

Како што пренесуваат локалните медиуми, возачот по застрашувачкото превртување го напуштил паркингот најнормално, не се здобил со сериозни повреди и воопшто не побарал лекарска помош.

Полицијата се обидува да го утврди идентитетот на возачот.

Текст: Сител / фото: Youtube printscreen


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments