Лада проби ограда и два пати се преврте, возачот излезе неповреден (ВИДЕО)


На руската социјална мрежа Вконтакт се покави снимка која покажува како автомобил се превртува на неверојатен начин на паркинг во Омск.

Возачот при голема брзина ја проби оградата, што резултираше со тоа „ладата“ два пати да се преврти во воздух, по што одлета напред.

Loading...

Како што пренесуваат локалните медиуми, возачот по застрашувачкото превртување го напуштил паркингот најнормално, не се здобил со сериозни повреди и воопшто не побарал лекарска помош.

Полицијата се обидува да го утврди идентитетот на возачот.

https://youtu.be/6AFNKrcpxLE

Текст: Сител / фото: Youtube printscreen


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *