Бокс

Сподели со своите пријатели

Судијата бил принуден да го откаже боксерскиот натпревар помеѓу Алина Заицева и Чејан Хансон откако таа претрпела огромен хематом за време на борбата. Loading… Хансон, од Германија, добила неколку удари во главата за време на мечот, кога била случајно погодена од украинската противничка скокнал целиот тим лекари, кои објавиле декаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кумановецот Дамјан Радевски се закити со бронзен медал на Државното првенство во Кик бокс кое викендов се одржа во Скопје. Loading… Како претставник на Кик бокс клубот Куманово, Радевски се натпреваруваше во сениорска конкуренција во категорија -94 килограми кик-лајт. Во елиминационите борби настапија и Александар Стоилковиќ и Јован Димовски. –Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кикбокс клубот „Предатор“ од Куманово на второто Државно првенство во организација на Киксбокс Маитаи Федерација на Македонија, кое се одржа минатата сабота во Скопје, учествуваше со 6-мина натпреварувачи, а се врати со дури пет медали, две златни и три бронзени. Loading… Со медали се закитија Леонид Павловски 1 место јуниорПрочитај повеќе