Брутален нокаут ги воодушеви љубителите на боксот! „Монструмот“ нема милост! (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Јапонски боксер Наоја Инуе, популарен како „Монструм“, во втората рунда со брутален нокаут го победи филипинскиот борец Нонита Донаир.

Сите љубители на боречките вештини со задоволство ќе се сеќаваат на „Саитама Супер Арената“ од Јапонија, каде со години гледаме натпревари во кик бокс, бокс и ММА.

Loading...

Во ноќта зад нас, љубителите на боксот можеа да уживаат во натпревар во бантам категорија за да ги обединат појасите помеѓу Наоје Инуе и Нонита Донер.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Што точно значи да се умре од старост?

Јапонецот познат по прекарот „Монструм“ сензационално славеше со нокаут во втората рунда и докажа дека е еден од најдобрите боксери на планетата.

Уште од самиот почеток покажа дека е подготвен за Донер, комбинациите кои ги испука беа нерешлива енигма за Филипинецот, а беше убеден колку е силен и брз веќе во првата рунда.

Инуе и тогаш можеше да победи, но суровата комбинација ја спречи ѕвончето на крајот од рундата, па во втората судија Мајкл Грифин беше принуден да ја прекине борбата и Инуе беше прогласен за победник со нокаут на 1:24 минути  пред крајот.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Што точно значи да се умре од старост?

– И за мене ова е магија, бев под голем притисок и на крајот успеав да ја исполнам целта – изјави „Монструмот“ Наоја Инуе.

 

Loading...