Оран Јашаровски од БК Куманово најдобар боксер на турнирот „Мирослав Петровиќ“ (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Боксерскиот клуб Куманово – 84 од истоимениот град под покровителство на градоначалникот и Советот на општина Куманово и Боксерската Федерација на Македонија го организираше вториот по ред меѓународен боксерски турнир во чест на големата боксерска тренерска легенда Мирослав Петровиќ.

Loading...

 

 

На турнирот учествуваа тимови од цела Македонија, Бугарија, Србија и Косово.

Во чест на бардот на боксот гости на турнирот беа 10- те најпознати боксерски имиња од поранешните југословенски простори, поранешни олимписки, светски и европски шампиони.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Неделна временска прогноза за Куманово

 

Loading...

 

Се помина во најдобар ред и одлична организација од страна на домаќинот, а на крајот од турнирот беа прогласени најдобрите од страна на жирито составено од познати боксерски асови.

 

 

НАЈДОБАР БОКСЕР – Оран Јашаровski – БК Куманово 84

НАЈДОБАР МАК.БОКСЕР – Еди Насуфи БК Синди

НАЈБОРБЕН ПАР – Арсим Етеми и Ремзо Мустафич

Loading...

НАЈДОБАР СТРАНЕЦ – Бисенте Фернандес БК Сомбор

НАЈДОБАР ТЕХНИЧАР – Шпетим Ајредини БК Хасан Бег

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Роднина и сосед пукале со пиштол во липковец

НАЈМЛАД УЧЕСНИК – Фурхан Јашаров – БК Куманово 84

НАЈПЕРСПЕКТИВЕН БОКСЕР – Влатко Василевски – БК Баргала .

НАЈДОБАР СУДИЈА – Радмила Симевска

НАЈДОБАР ТРЕНЕР – Ѓорѓи Шамулев БК Пирин ,Бугарија

 

Loading...

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

Loading...