Во Куманово се одржа второто коло од боксерскиот турнир „Опен Балкан“ (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Боксерскиот Клуб Куманово 84 на 7-ми октомври беше домаќин на боксерскиот спектакл во рамките на второто коло од новото регионално натпреварување во бокс OPEN BALKAN кое за прв пат стартуваше оваа година.

Loading...

На овој настан настапија околу 100 боксери од Србија и Македонија.

 

 

Пред многубројната публика во Куманово, настанот помина во фер и коректна атмосфера.

Во продолжение можете да ги видите комплетните резултати од сите мечеви кои се одржаа.

Опен Балкан – Куманово:

Кадети (2009/2010)

40 кг Арабел Рустемовски (Пелистесрки јунак) – Павле Поповиќ (Вукови) 4-1

Loading...

40 кг Петар Трајчевски (Алексо Огеновски) – Теодор Јосилјевиќ (Крушевац) 1-4

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Изложба на Лара Ташковска во Куманово

52 кг Сонев Ајрушев (Фамилија Демирови) – Огњен Бижиќ (Арена) 2-3

57 кг Еминов Мендерес (Ас) – Арбер Пајтони

60 кг Теодор Тошески (Ас) – Вук Чедиќ (Димке) 1-4

63 кг Тамир Талимче (Ас) – Алекса Михулјка (Професионалац) 0-5.

 

Јуниори (2007/2008)

52 кг Александар Панов (Пинк пантер) – Сулај Линдјон (Тирана) ВО

52 кг Кенан Билјари (Куманово 84) – Алуерт Орхани (Тирана) ВО

Loading...

54 кг Алими Меридијан (Шкупи) – Лука Катиќ (Филиќ) 1-4

60 кг Синиша Талевски (Пелистесрки јунак) – Арбер Пајтони (Тирана) 0-5

63 кг Луан Сулејмани (Шкупи) – Андрија Вукадиновиќ (Крушевац) ВО

66 кг Јоаким Јовановски (Фајт клуб 1402) – Маркја Џоел (Тирана) 1-4

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Безбедносната состојба на подрачјето на СВР Куманово е поволна, вели Бојмацалиев (ФОТО)

+80 кг Давид Здравевски (Нокаут) – Душан Продана (Шајкаши) 0-5.

 

 

Loading...

Младинци (2005/ 2006)

48 (49) кг Мартин Јузмески(А. Огеновски) – Бајрам Мамутовски (Куманово 84) 0-5

57 кг Ардијан Рустемовски (Пелистесрки јунак) – Милан Чакширан (Сомбор) 5-0

60 кг Филип Петрушов (Баргала) – Петар Арсовски (Чаир) 0-5

60 кг Ружди Рустемовски (Пелистесрки ј.) – Лука Ранковиќ (Вукови) дискв. Р2 0-5

63,5 кг Лука Трифуновиќ (Илинден) – Ѓорѓе Мијатов(Шајкаши) 3-0

71 кг Енис Алиу (Алексо Огеновски) – Димитрије Лукиќ (Константина) 3-1

Loading...

71 кг Марио Ефремов (Фајт клуб 1402) – Карај Бесјан (Студенти) прекин Р1 0-3

75 кг Влатко Василевски (Баргала) – Вукашин Марковиќ (Марќета тим)3-0

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Приведен кумановец баран со потерница поради тешка кражба

86 кг Ери Хани (Синди) – Денис Влајиќ

 

Сениори (1983/ 1984)

71 кг Алим Насуфи (Синди) – Ѓорѓе Стојковиќ (Наиссус) прекин Р1 3-0

Loading...

57 кг Филип Митровски (Пелистесрки јунак)

60 кг Димитар Ќорески (Алексо Огеновски)

71 кг Амар Дрплјанин (Фајт клуб 1402)

75 кг Аети Баки (Шкупи)

+86 кг Лиси Коќаќику (Синди)

Loading...

 

 

Јуниорки (2007/ 2008)

57 кг Мила Георгиева (Пинк пантер тим) – Марија Лукиќ (Сомбор) преки Р1 0-5