Убавина и Здравје (Page 361)

Сподели со своите пријатели

Луѓето на Запад веќе со децении користат кинеска медицина, а пред се акупунктуру. Сега откриваат уште една неверојатно едноставна метода, која се базира на акупунктура, а може многу да помогне да се ослободит еод негативната енергија, стресот и анксиозноста, кои предизвикуваат многу болести. Традиционалната кинеска медицина оди со уверување декаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Опаѓање на косата Loading… Доколку имате ваков проблем, јаболковиот оцет може да ви помогне. Полн е со нутриенти и ја регулира pH вредноста на кожата на главата. Исто така, се покажало дека доведува до задебелување на влакната и ги отстранува мртвите клетки од кожата кои можат да го спречат растењетоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Досадните комарци можат да ви го нарушат задоволството на престој на отворено. За да тоа го избегнете сигурно сте се обиделе да употребувате голем дел од индустриските производи кои можат да содржат и некои штетни состојки. Ако сакате да бидете сигурни за себе и своето семејство користете само природни работи.Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Кога надвор имаме температури до 40 степени целзиусови и спарно време порани кое не може ниту нормално да се дише, најчесто посегнуваме по чаша вода или сок со многу лед за да се разладиме. По топлото време најдобро е да се пие вода, односно напитоци на собна температура затоа штоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во годишниот извештај на американскиот Центар за контрола и превенција на болести, откриени се главните причини за иритација на очите кај капачите. Кога дојде лето, ретко кој не посака да оди на базен за да се разлади и опушти. Исто така сите знаат дека на крајот веројатно ќе се врататПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пластичните шишиња се неизбежен додаток во летните месеци. Тие се најлесниот начин за транспорт на вода и други освежителни напитоци во текот на топлите денови. Експертите предупредуваат дека настанува проблем кога едно шише се користи повеќе пати.   Loading… Шишето е легло на бактерии Во текот на летните месеци се Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Неправилното станување од кревет на долгорочен план може да ве чини многу, затоа што трпи грбот, па сметката со време ќе стигне за наплата. Јасна Романовиќ, физиотерапев од Белград објаснува како да поведете сметка, за да ги спречите негативните последици. Доколку лежите на грбвот, свиткајте ги нозете во колковите иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Истражувањето предводено на Универзитетот на Калифорнија сугерира дека личностите кои редовно пијат кафе имаат помал ризик од заболување од рак на дебелото црево, пренесуваат медиумите. Резултатите објавени во стручното списание „Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention“ соберени од 5.145 пациенти со рак на дебело црево и 4.097 здрави испитаници од контролнаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Фитнес моделот Британи перили во оваа единаесетминутно видео ќе ви докаже дека доколку сакате да имате тело како нејзиното или подобро не е потребно ништо повеќе од волја, карактер и упорен тренинг.Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Освен што ја ублажува болката парацетамолот не спречува и да сочувствуваме со туѓата болка, покажуваат најновите истражувања. Имено, научниците сметаат дека омамувањето на делото од мозокот задолжено за чувство на болка, ги отежнува сочувствувањата на болката со другите. Со оглед на претходните студии за овој лек, кои покажуваат дека парацетамолотПрочитај повеќе