18+ (Page 3)

Сè повеќе во светските медиуми можеме да ја прочитаме веста дека една млада жена е убиена „откако играта во креветот тргнала наопаку“. Британските медиуми деновиве ја објавуваат веста за 22-годишната Грејс Милан, задавена од партнерот за време на сексот, па затоа некои Британци решиле да зборуваат за насилството што гоПрочитај повеќе

Гледањето на порнографската содржина може да има негативен ефект врз функцијата на мозокот, придвижувајќи го во инфантилна состојба, предупредуваат истражувачите Д-р Бар предупредува дека истражувањата покажуваат дека порнографијата може да предизвика несоодветна обработка на емоциите и импулсите, што може да доведе до компулсивно однесување и лоши одлуки. Loading… – ЗвучиПрочитај повеќе

Дали ви е досадно со истите пози во сексот? Нема причина да се грижите, затоа што честопати само малку имагинација е доволна за да го разгори огнот во креветот. Дали некогаш сте слушнале за позата„Discovery channel“? Loading… Британската компанија „Ann Summers“, која продава секси долна облека и секс играчки, тврдиПрочитај повеќе

Loading...

Убедени сме дека сексот секогаш мора да биде фантастичен и дека треба да се заврши со оргазам. Или три… Пред се, оргазмот не означува успех – многу луѓе имаат совршено забавен секс и без него. Едноставно не е реално да се мисли дека сексот треба да биде секогаш неверојатен. Loading…Прочитај повеќе

Зајакнувањето на имунитетот, подобрувањето на меморијата и моќната активност на мозокот со консумирање на овошје се утрински задоволства. Но и утринскиот секс повеќе придонесува за имунитет и интелектот. Многу парови чувствуваат срам и вкочанетост за време на утринскиот секс. А тоа е сосема непотребно! Loading… 10 вида секс што секојаПрочитај повеќе

Сексот е една од работите кои секогаш ќе го возбудуваат човештвото. Не само што ги задоволува основните потреби, но и е корисен за здравјето, носи задоволство, согорува калории и што ли уште не. Затоа медиумите и научниците постојано нè опсипуваат со различни информации за тоа како да се подобри иПрочитај повеќе

Loading...

Даниел МекГраин од Виган, чие порнографско име е Џорди Џексон, заработува до 1.000 фунти на ден работејќи во филмската индустрија за возрасни. Поранешниот британски војник поминал шест години во артилерија, а вели дека на крајот „пукнал“ и исчезнал без отсуство, служејќи осум месеци во воен затвор. Loading… После тоа, тојПрочитај повеќе

Секој маж во одреден момент од својот сексуален живот има проблеми со воспоставување или одржување на ерекција. Еректилната дисфункција кај мажите за време на сексуалниот однос не е невообичаена и не треба да се паничи, но оваа ситуација секако не е пријатна за двајцата партнери. Loading… Мажите кои конзумираат пивоПрочитај повеќе

Сексуалниот живот е различен кај секој од нас, но некои луѓе имаат побогати биографии од другите. „Leto UK“, се зананимавал со откривање на врската помеѓу сексуалниот живот и изборот на професија, а резултатите покажаа кои професии имаат најбогати и најсиромашни сексуални животи. Loading… Како порнографијата влијае на вашиот сексуален живот?Прочитај повеќе

Loading...

Фетишите во никој случај не се ментална болест. Иако фетишите се многу застапени во општеството, на таа тема има многу малку истражувања. Поради тоа социјалниот психиолог Џастин Лехмилер спровел анкета над 4000 мажи која се занимавала со темата стапалата како фетиш. Loading… Меѓу најзастапените фетиши е токму тој. Сепак истражувањетоПрочитај повеќе