18+ (Page 2)

Сподели со своите пријатели

Мажите родени во знакот Бик се познати како најдобри љубoвници на Зодијакот. Тие се многу сензуални, страсни, нежни, креативни во кревет… Кога водат љубов, не им се брза, сè прават полека и со посебно задоволство. Loading… Со нив партнерот се чувствува како центар на светот, бидејќи Бикот ќе направи сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Доколку планирате врска со жена со големи гради, добро би било да ги имате на ум овие неколку работи, за подоцна да не се изненадите. Loading… Големите гради имаат свои предности, но и недостатоци. На пример, големите гради се осудени на живот во градник, а гравитацијата навистина не им помагаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Мажи, ако сакате вашата партнерка точно да знае што сака, секогаш да биде расположена за разни „игри во кревет“ и во исто време да ги знае сите ваши скриени желби, одберете дама од некој од овие хороскопски знаци. Loading… Еве што велат ѕвездите за сексот и за тоа кои знациПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Ќе ве воодушеви позата која е многу популарна во оваа земја. Loading… Многу парови практикуваат разни пози, а сексуалните терапевти се согласуваат дека разновидноста е добра, па зошто да не додадете дополнителна забава во вашиот кревет? Една од омилените пози во Италија и Франција е слонот – жената лежи наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

„Пријател со бенефиции“, најверојатно веќе сте слушнале кога луѓето зборуваат за ова, а можеби не го разбирате целосно јасно значењето на поимот. Loading… Мажите и жените се многу различни, особено кога станува збор за емоциите. Ова е специфичен вид на врска што може да биде збунувачки, бидејќи дефиницијата за пријателствоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Со новата година, повеќето луѓе прифаќаат нова исхрана, вежбање, план за финансиски заштеди или промени во личниот живот, но ова е исто така вистинско време да пробате нешто поразлично во спалната соба, вели познатата секс гуру Трејси Кокс. Loading… Таа вели дека изминатата година била доста разорна за интимниот животПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Списокот кој покажува во која земја мажите се најмногу надарени со „гордост“ секогаш предизвикува возбуда. Loading… Ги имаше доста, а најзапаметена анкета секако беше онаа што ја спроведе веб-страницата „All Sizes Matter“ во која беа опфатени 143 земји. Според таа мапа, Македонците се на 63то место од 143 земји, штоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Американската војска објави договор за речиси една милијарда долари за зголемување на производството на артилериска муниција од 155 милиметри, која Украина ја користи во големи количини. Loading… Армиските производители General Dynamics Ordnance and Tactical Systems и American Ordnance ќе се натпреваруваат за поединечни нарачки за муниција според договор вреден 993,7Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Компанијата „Мета“, која е сопственик на „Фејсбук“ и „Инстаграм“, конечно би можела да го промени своето правило со кое се забранува прикажување на брадавиците на женските гради. Loading… Организацијата за контрола на содржината вели дека сегашните правила го ограничуваат правото на изразување на жените, како и на трансродовите и небинарнитеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Многу жени се навикнати прво да гледаат во неговите стапала кога ќе видат маж кој ги привлекува за да дознаат дали е надарен, а научниците сега докажаа дека баравме одговори за машкоста на погрешно место. Loading… Изгледа дека според многу истражувањата одговор на тоа прашање, може да се крие воПрочитај повеќе