Митовите за се*сот во кои луѓето веруваат поради филмовите за возрасни

Сподели со своите пријатели

Некој на Редит ги прашал луѓето во кои митови за секс верувале поради гледање порно филмови.

Loading...

Многумина признаа дека некои прилично диви сексуални дејствија ги испробале поради порнографија, што ги разочарало во спалната соба.

Имаше доста одговори, ги избравме најинтересните.

Секс под туш

„Изгледаше како многу забавно во реалниот живот, а едно лице е или ладно или испрскано со вода и се обидува да не се лизне. Предупредување до помладите мажи: шампон, сапун и балсам печат ако го допрат вашето малечко“.

Анален секс

„Се обидов со ненадејна транзиција кон анален секс со жена, за малку ќе ми го скршеше пенисот на половина (да не зборуваме за нејзините модринки и крварења). Немам поим зошто некој би го пробал тоа. Неподготвениот задник не е место за пенис“.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Најпознатиот сајт за возрасни ќе мора да напушти пет држави

Чистење после секс

„Од гледање порно, мислев дека можеш да свршиш, да здивнеш и да спиеш. Во реалноста, има уште малку чистење. Спермата е насекаде. Не ги е грижа за хаосот во тој момент, но кога ќе завршиш, тоа е како да ги миете садовите после вечерата.

Екстраваганција

„Голем дел од она што го гледаме во порното е многу откачено. Некои луѓе уживаат во тоа, порното го нормализира и многу мажи навистина ги девалвираат жените кои уживаат во тоа.

G точка 

„Можам да го почувствувам тоа кога некој ќе влезе во мене. Знам дека си во мене, но не си неверојатен само затоа што си нашол дупка и влегол внатре. Треба навистина да работиш на наоѓање на Г-точката (или мојот клитос, во превод).

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Најпознатиот сајт за возрасни ќе мора да напушти пет држави

Трајност и флексибилност

„Истражноста не е толку лесна како што изгледа (и флексибилноста не е толку вообичаена како што мислев). И не ја скинуваш облеката и почнуваш да удираш веднаш. Таа не е влажна веднаш штом ја зграбиш. Понекогаш е подобро е да ѝ го бакнеш грбот/вратот…“

Изглед на телото

„Ничие тело надвор од порно индустријата не изгледа толку совршено или позициите се реални. Телата се потат, телата се уморуваат, телата имаат влакна, а понекогаш и пенисите паѓаат без причина“.

Согласност

„Поради порно, мажите мислат дека е секси да се грабне жена без претходен разговор и согласност (диви пози, болка, анален, орален…)“.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Најпознатиот сајт за возрасни ќе мора да напушти пет држави

Врескање

„Мислев дека морам да врескам за да бидам секси со маж.“

Големи гениталии

„Мислев дека на сите девојки им се допаѓа голем пенис. Излегува дека на многумина им се допаѓа теоретски, но во реалноста има многу ограничувања и не секоја девојка може да се справи со тоа (а камоли да уживаат). Некои девојки всушност се плашеа, додека други имаа болки и морав да престанам“.