Бојан Илиќ го претставуваше Куманово на ММА турнирот во Хрватска (фото+видео)

loading...

Викендот што измина на ММА турнирот кој се одржа во Книн, Република Хрватска учество зеде и членот на ММА Клубот Куманово 2006, Бојан Илиќ кој се сретна со Ангелко Китиќ од Пула во категоријата до 93 килограми.

 

 

Во борбата во Илиќ имаше предност на самиот почеток и беше во одлична позиција, но направи грешка која противникот паметно ја искористи и ја освои победата.

Морам да напоменам дека пред се Китиќ има поголемо искуство и долгогодишно учество на вакви турнири, а за Бојан Илиќ времето допрва доаѓа. И покрај поразот јас како тренер сум презадоволен од она што нашиот сограѓанин го покажа и очекувам успеси во иднина – вели Сашо Илиевски, тренер на ММА клуб Куманово.


Последни наслови

Facebook Comments