Адвокатка за разводи: Избегнувајте мажи кои работат во овие пет професии!

Сподели со своите пријатели

Адвокатка за развод која има профил на TikTok под името attykkl наведе пет професии што жените треба да ги избегнуваат при изборот на сопруг.

Loading...

Иако јасно стави до знаење дека тоа не е правен совет, таа забележува дека пред неколку години видела статистички податоци за занимања и разводи и преку сопствените искуства во кариерата забележала дека има некакви врски.

„Она што го забележав меѓу овие пет професии е дека тие се понарцисоидни, имаат тенденција повеќе да контролираат. Тие обично многу потешко да се справуваат со разводот“, рече таа.

Тој смета дека жените треба да ги избегнуваат мажите кои се вработени во овие професии: пожарникар, полицаец, војник, хирург и пилот.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Спиењето во иста просторија со домашно милениче го подобрува сонот

Иако овие работни места не се поврзани на многу очигледни начини, адвокатот забележува дека секоја од нив е во некаква позиција на моќ над другите.

„Сите имаат заедничко тоа што луѓето во овие професии се богови во нивната професија, нели? Ти си полицаец, се шеташ со пиштол, се шеташ со авторитет. Ако си хирург, шеташ наоколу во болница, ти си главен“, вели таа.

 

@attykkl local divorce attorney PSA #divorce #narcissist #EasyWithAdobeExpress #fypage ♬ original sound – KK

Loading...

 

„Сите ве третираат со почит. Потоа доаѓате дома и одеднаш некој ќе ве замоли да го исфрлите ѓубрето. Мислам дека тоа е тешка транзиција“, додава таа.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Зошто мажите сакаат да ја чуваат врската во тајност?

Сепак, таа повторно напомена дека овие податоци не мора да се точни.

„Ако сте во брак со некој од некоја од овие професии, тоа не значи дека сте осудени на неуспех. Сигурна сум дека има отстапувања во статистиката“, потсети таа.

Неодамна, адвокатката за развод, Кејт Симондс ги наброја професиите во кои најчести се изневерувачите, а нивните мислења се доста слични.

Кејт изјавила дека тоа се: пилоти и стјуардеси, војници и келнери, полицајци и пожарникари.