18.05.2017 21:24

Тајната на бразилските задници: Влегоа во илегална клиника и снимија што вбризгуваат жените (видео)


Бразилските медиуми објавија снимка од скриена камера од полицајци на тајна задача која ја згрози јавноста. Полицијата влегла во илегална естетска клиника каде жените доаѓаат на зголемување на задниците, а сместена е на најголемата фавела во Рио де Женеиро.

Полицијата вели дека жените доаѓаат тука од целиот свет, а во незнаење доаѓаат и до вакви места каде се работи нестручно и каде им вбризгуваат костен цемент во смртоносни дози. Истражувачите веруваат дека вработените во илегалната клиника, која равоти две години, загорзиле животи на околу 50 жени, пишуваат британските медиуми.

Бразилски педофил доби брутална пресуда за напад врз девојче (видео)

На снимката се гледа како Ирис Кабрал Пирот вбризгува полиметил-метакрилат во задник на клиентка, кој инаку се користи во рамките на вертебропластика, за зајакнување на ‘рбетниот пршлен уништен или ослабнат поради остеопороза или метастази. Полицијата објавила пациентка која допатувала од Португалија специјално поради третманот кој изнесува околу 1.200 евра.

Како пишуваат локалните медиуми, интересот не недостасува и покрај разните компликации. Зголемувањето на задниците бил најбараниот естетски зафат во Америка во 2015 година, со дополнителен пораст и минатата година.

Не е се во спортот, погледнете ги девојките од бразилските плажи (видео)

Loading...

Користењето на оваа хемикалија за зголемување на задниците се смета за многу рискантна затоа што таа постапка ја поврзуваат со неколку смртни случаи, па постапката е забрането во земјите како САД и Велика Британија. Бразилската здравствена организација дозволува зафат, но со многу мали количини на метакрилатот.

Жената на снимката употребила 160 пати поголема количина. Таа заедно со уште две жени се претставува како специјалист за зголемување на задници, но ниту една од нив нема медицинска или било каква слична диплома со која би смееле да го изведат зафатот. Обвинети се за препродавање дрога и вбризгување скоро смртоносна доза на клиентка. Снимката од скриената камера ја објавила полицијата која упадот го подготвувала три недели.

Крунисана мис бум-бум – Бразилката со најдобар задник (видео)

Пронајдовме големи количини илегална течност чувана во нехигиенски услови, а мали садови, како и голема количина илегален медицински материјал, вклучвајќи средства за анестесија кои можат да се набават само со рецепт – велат од бразилската полиција.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments