Здравје (Page 4)

Сподели со своите пријатели

Во најновиот проект на Американската Национална фондација за спиење се вклучени 12 медицински стручњаци кои детално ги истражуваа препораките од типот „колку часа сон ви се потребни за добро функционирање?“ Религиски ритуал: Девет дена без јадење, пиење и спиење Loading… Во истражувањето учествувале лица од различни возрасти, од новороденчиња доПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сок од кој се топат килограмите додека читате книга? Loading… Да, и тоа е возможно со употреба на лековитите својства на медот измешан со цимет. Многу малку луѓе знаат дека комбинацијата од овие две состојки го забрзува метаболизмот и помага при губење на телесната тежина. За подготовка на овој напиток,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кога ќе не заболи глава, обично посегнуваме по било кој лек против болка што ќе ни се најде пред рака.  Сепак, ако го направите овој еликсир кој ви го предлагаме денес, сигурно ќе ви биде од голема помош при евентуална главоболка, а во истовреме, позитивно ќе делува на целиот организам. Loading… Потребни состојки:Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кожата на лицето речиси е невозможно  совршено да се исчисти со препаратите за чистење и миење, ама затоа пак тука е парењето лице, прастара метода на нега која речиси е потполно заборавена. Loading… Руската водителка на МТВ Анита Боумик потсетува на методата на парење на лицето, благодарение на која имаПрочитај повеќе