Вистината за Македонија

Сподели со своите пријатели

На денешната прес конференција на СДСМ одржана во Кавадарци се обрати претседателот на ОО СДСМ Кавадарци, Зоран Ѓорѓиев, при што беа обелоденити наводно прислушувани снимки од разговори кои според опозицијата докажуваат дека фирмата СГС е на директорот на УБК, Сашо Мијалков, кој наместил тендери во висина од 15 милиони евра за фирмата,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Како што информира Центарот за комуникации на СДСМ, денеска во 14.00 часот, во Домот на културата Иван Мазов Климе во Кавадарци, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати Зоран Ѓорѓиев, претседател на ОО СДСМ Кавадарци. Loading… На прес конференцијата се очекува да бидат обелоденети нови прислушкувани разговориПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Социјалдемократскиот Сојуз на денешниот прес, презентираше како што велат тие,  дел од доказите што ќе потврдат кој следел и прислушувал во Република Македонија и како го правеле тоа, изјави лидерот Зоран Заев. Loading… Материјалите што денеска ќе ги споделиме со јавноста во Македонија, ќе го потврдат она што го говоримеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Како што информира Центарот за комуникации на СДСМ, денес во 14:30 часот, во партиските простории ќе се одржи нова прес конференција на која ќе се обрати лидерот Зоран Заев. Loading… На денешната 27.по ред ”бомба” ќе бидат објавени нови прислушкувани разговори во рамки на проектот на СДСМ наречен ”Вистината заПрочитај повеќе