Вело-М

Сподели со своите пријатели

Во недела се оддржва велосипедска трка Државно Првенство во Вело Крос дисциплина. Трката се возеше во Љубаништа, Охрид на екстремно ниски температури и силен ветар како што е и карактеристика за дисциплина Вело Крос. Loading…     Кумановскиот клуб Вело-М Термалифт брилираше во сите возрасни категории постигнувајќи, 1во место воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Андреј Петровски од клубот Вело-М Термалифт Куманово е нов државен шампион, откако вчера победи во категоријата сениори на Државното првенство во друмски велосипедизам. И второто место остана во Куманово. Со сребро се закити Никола Лефков од Вело-М Термалифт, додека третото замина во рацете на Јане Трифуновски од клубот Енерџи Скопје.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Куманово во недела ќе биде домаќин на Државното првенство во друмски велосипедизам, организирано од страна на велосипедскиот клуб Вело-М Термалифт , а во соработка со Велосипедска федерација на Македонија и Општински сојуз на спортови. Државно рвенство во друмски велосипедизам се смета за најпрестижна трка во рамки на една нација и победникПрочитај повеќе