Кумановци станаа државни прваци во Вело крос (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Во недела се оддржва велосипедска трка Државно Првенство во Вело Крос дисциплина. Трката се возеше во Љубаништа, Охрид на екстремно ниски температури и силен ветар како што е и карактеристика за дисциплина Вело Крос.

Loading...

 

 

Кумановскиот клуб Вело-М Термалифт брилираше во сите возрасни категории постигнувајќи, 1во место во Јуниори – Немања Пауновски, 2ро место во Јуниори – Валентино Петковски, 1во место во Кадети – Леон Милетиќ и 2ро место во Сениори – Александар Милошевски.

 

 

Loading...

Победниците на трката се стекнуваат со назив Државен првак во Вело Крос и носат посебен дрес со македонско знаме.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Приведен кумановец баран со потерница поради тешка кражба

 

 

Останува уште една трка во купот на Вело Крос а истата е предвидена да се оддржи во Пелинце, Куманово на крајот на месец февруари.