семејно насилство

Сподели со своите пријатели

Општина Куманово ќе одвои средства за да го поддржи советувалиштето за жртви на семејно насилство, одлучија советниците на последната седница. Loading… Како што информираа надлежните од комисијата за еднакви можности за мажи и жени ќе се одвојат 711.000 денари за двегодишна поддршка на акцискиот план за рамноправност на жените иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четириесет и седумгодишен кумановец вчеравечер бил приведен откако физички ја нападнал својата сопруга во нивниот семеен дом. Loading… – На 17.04.2022 година во 23.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Б.Д.(47) од Куманово затоа што во семејниот дом физички ја нападнал својата 39- годишна сопруга, информираатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Педесет и двегодишен кумановец физички ја нападнал својата десет години помалада сопруга. Loading… – На 05.04.2022 година во 21.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Т.С.(52) од Куманово затоа што во семејниот дом физички ја нападнал својата 42- годишна сопруга, информираат од Секторот за внатрешни работиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четириесет и четиригодишен кумановец вчера бил приведен откако во семејниот дом физички ја нападнал својата сопруга. Loading… – На 31.03.2022 година во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Куманво го лишиле од слобода С.В.(44) од кумановско село затоа што во семејниот дом физички ја нападнал својата 37-годишна сопруга, информираат одПрочитај повеќе