Кумановец приведен откако ја претепал сопругата

Сподели со своите пријатели

Четириесет и четиригодишен кумановец вчера бил приведен откако во семејниот дом физички ја нападнал својата сопруга.

Loading...

– На 31.03.2022 година во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Куманво го лишиле од слобода С.В.(44) од кумановско село затоа што во семејниот дом физички ја нападнал својата 37-годишна сопруга, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Гром запали 500 бали слама во Старо Нагоричане