село Тромеѓа

Сподели со своите пријатели

Дваесет и едногодишниот Влатко Тодоровски го фати светиот крст денеска во кумановското село Тромеѓа. Loading… Мештаните на оваа населено место денеска се собраа на осветување на вода на комплексот „Александрија“ по повод празникот Богојавление (Водици) при што Тодоровски беше најсреќниот верник кој прв дојде до светиот крст.     КакоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Црква била ограбена со употреба на сила во кумановското село Тромеѓа при што биле одземени повеќе предмети. Loading… – На 27.12.2023 во 19.39 часот во СВР Куманово било пријавено дека со употреба на сила било влезено во црква во с.Тромеѓа, кумановско и биле одземени повеќе предмети, информираат од Секторот заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Едно лице загина откако трактор со кој управувала малолетничка од кумановското село Тромеѓа паднал во канал. Loading… – На 28.05.2023 во 17.20 часот било пријавено дека на локален пат во с.Тромеѓа, кумановско, трактор управуван од малолетничка од селоТромеѓа излетал од патот и паднал во канал, информираат од Секторот за внатрешниПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четириесет и едногодишен кумановец рано утринава бил тешко повреден откако претходно двајца сограѓани го претепале. Loading… – На 10.02.2023 година во 03.00 часот полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода Б.Т.(46) и С.Н. (50) од село Тромеѓа, кумановско, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово. Како што појаснуваатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваесетгодишниот Влатко Тодоровски го фати светиот крст денеска во кумановското село Тромеѓа. Loading… Мештаните на оваа населено место денеска на приватен имот се собраа на осветување на вода по повод празникот Богојавление (Водици) при што Тодоровски беше најсреќниот верник кој прв дојде до светиот крст.     Како што велиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Почна тампонирање во кумановското село Тромеѓа, соопштија денеска надлежните од одделението за комунални дејности од општина Куманово. Loading… Тампонирањето е дел од годишната програма за санација на улици во општината.     – Ќе се тампонираат неколку улици во ова населено место. Претходно заврши тампонирањето во неколку приградски населби иПрочитај повеќе