Влатко Тодоровски го фати крстот во Тромеѓа (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Дваесетгодишниот Влатко Тодоровски го фати светиот крст денеска во кумановското село Тромеѓа.

Loading...

Мештаните на оваа населено место денеска на приватен имот се собраа на осветување на вода по повод празникот Богојавление (Водици) при што Тодоровски беше најсреќниот верник кој прв дојде до светиот крст.

 

 

Како што вели Тодоровски ова е прв пат да учествува на ваква манифестација.

– Среќен празник на сите верници, за многу години, нека носи среќа, здравје и радост на сите, вели тој.

 

Loading...

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Ученици од Куманово учесници на Меѓународни спортски игри во Словенија