село Лојане

Сподели со своите пријатели

Четириесет и шестгодишен жител на липковското село Лојане бил физички нападнат од лице кое му се заканувало и со оружје. Loading… – На 02.03.2024 во 16.10 часот во СВР Куманово, М.К.(46) од село Лојане, липковско, пријавил дека во 15.00 часот во село Никуштак, липковско, едно лице физички го нападнало иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваесет и едногодишник од липковско Лојане е приведен откако полицијата во домот на неговиот брат пронашла рачна бомба и пиштол. Loading… – Денеска (27.01) полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија и оружје при СВР Куманово го лишиле од слобода Ф.К. (21) од село Лојане, липковско, информираат од Министерството заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ловечка пушка и муниција биле пронајдени при претрес во липковското село Лојане во текот на изимнатиот викенд. Loading… – Денеска (18.11.2023) полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија и оружје при СВР Куманово го лишиле од слобода Г.Н.(53) од село Лојане, липковско, информираат од Министерството за внатрешни работи. Како штоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Деветнаесет годишник од липковското село Лојане бил приведен откако полицијата му пронашла грутчеста материја. Loading… – На 16.12.2022 во 23.00 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С.(19) од с.Лојане, липковско, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела грутчеста материја, информираат од СекторотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Државјани на Сирија и Германија биле приведени утринава во липковското село Лојане, поради нелегален влез во Македонија. Loading… – На 05.09.2022 во 07.15 часот во с.Лојане, липковско, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода М.А.А.(22) од Сирија и П.M.(22) од Сојузна Република Германија поради основи на сомнение декаПрочитај повеќе