19-годишник од липковско приведен со грутчеста материја

Сподели со своите пријатели

Деветнаесет годишник од липковското село Лојане бил приведен откако полицијата му пронашла грутчеста материја.

Loading...

– На 16.12.2022 во 23.00 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С.(19) од с.Лојане, липковско, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела грутчеста материја, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Откриен криумчарот кој се обиде да шверцува Сиријци низ Четирце