Сириец и Германец уапсени во липковско

Сподели со своите пријатели

Државјани на Сирија и Германија биле приведени утринава во липковското село Лојане, поради нелегален влез во Македонија.

Loading...

– На 05.09.2022 во 07.15 часот во с.Лојане, липковско, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода М.А.А.(22) од Сирија и П.M.(22) од Сојузна Република Германија поради основи на сомнение дека на нелегален начин влегле на територијата на Република Северна Македонија, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Два нови ковид случаи во Куманово

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Никола Ивановски