принц Вилијам

Сподели со своите пријатели

Меган Маркл има два услови пред таа и нејзиниот сопруг принцот Хари да се помират со принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, според кралскиот експерт. Loading… Се шпекулира дека принцот и принцезата од Велс прават напори да го поправат несогласувањето со помладиот брат Виндзор и поранешната актерка од „Suits“ која станаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Британскиот принц Вилијам започнува голема петгодишна кампања за справување со бездомништвото, кое според него не треба да постои во „модерно и прогресивно општество“. Loading… Фондацијата на Принцот од Велс инвестира околу 3,5 милиони евра во финансирање за да помогне во справувањето со бездомништвото, објави Би-Би-Си. Шест локации низ Велика БританијаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Патувајќи во Резов во југоисточна Полска, британскиот принц Вилијам се сретна со полскиот министер за одбрана Мариус Блашчак. Loading… Потоа разговараше со полските одбранбени сили и британските војници. Принцот ненајавено патуваше во Полска за да им се заблагодари на британските и полските војници кои учествуваа во конфликтот во Украина. ПринцотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Принцовите Вилијам и Хари во понеделник по мисата во Вестминстерската опатија ќе одат зад ковчегот на кралицата Елизабета Втора, пишува Гардијан. Loading… Поворката ќе ја предводи нивниот татко, кралот Чарлс III. Во 1997 година, браќата го следеа ковчегот на нивната мајка, принцезата Дијана. Вилијам тогаш имаше 15 години, а ХариПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

По смртта на кралицата Елизабета Втора, која помина седум децении на тронот, нејзиниот син Чарлс стана нов крал. Loading… Како што беше потврдено вечерва, новиот крал го избрал името Чарлс Трети, додека неговата сегашна титула ќе ја носи неговиот најстар син Вилијам. На официјалниот Твитер профил на принцот Вилијам иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон не отпатувала во Абердиншир со нејзиниот сопруг, принцот Вилијам. Loading… Откриено е зошто Кејт одлучила да остане со децата во Виндзор и да не оди кај кралицата. Имено, принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис тргнале на училиште. Денеска беше нивниот прв официјален ден назадПрочитај повеќе