Зошто Кејт Мидлтон не отпатувала кај кралицата?

Сподели со своите пријатели

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон не отпатувала во Абердиншир со нејзиниот сопруг, принцот Вилијам.

Loading...

Откриено е зошто Кејт одлучила да остане со децата во Виндзор и да не оди кај кралицата.

Имено, принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис тргнале на училиште.

Денеска беше нивниот прв официјален ден назад во училницата по летниот распуст, па Кејт морала да остане за да ги испрати.

Овој прв ден е значаен бидејќи децата започнаа во новото училиште Ламбрук во Виндзор оваа година откако Кембриџ неодамна се пресели.

Вилијам отпатувал кај кралицата

Вилијам побрза во шкотскиот замок со другите членови на кралското семејство откако се појавија вести дека лекарите се „загрижени за здравјето на кралицата“.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Британија ги заострува визните услови за да го намали бројот на имигранти

Меган Маркл наводно не патува со принцот Хари, изјавија извори за Sky News.

Според извори, Меган ќе остане во Лондон. Можно е некое време подоцна да се приклучи на остатокот од семејството во Балморал.

Loading...

Лекарите се загрижени

Кралица Елизабета Втора (96) е под постојан медицински надзор, а лекарите се загрижени за нејзиното здравје, соопшти Бакингемската палата.

„По дополнителна проценка утрово, лекарите на кралицата се загрижени за здравјето на нејзиното височество и препорачаа таа да остане под медицински надзор“, се вели во соопштението на Палатата.

Сите информации поврзани со најновите случувања во Велика Британија можете да ги прочитате ТУКА.