Меган Маркл има два услови за помирување со Кејт Мидлтон и принцот Вилијам!

Сподели со своите пријатели

Меган Маркл има два услови пред таа и нејзиниот сопруг принцот Хари да се помират со принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, според кралскиот експерт.

Loading...

Се шпекулира дека принцот и принцезата од Велс прават напори да го поправат несогласувањето со помладиот брат Виндзор и поранешната актерка од „Suits“ која стана војвотката од Сасекс Меган, но нивните врски со кралското семејство станаа затегнати откако се откажаа од кралските должности.

Сега кралскиот автор Том Квин сугерираше дека иако Вилијам и Кејт сакаат помирување, Меган не е сосема подготвена да ги закопа секирите – и дека постојат две работи кои стојат на патот на помирувањето.

Говорејќи ексклузивно за The Mirror, г-дин Квин рече:

„Хари би сакал помирување, но тој целосно ја поддржува сопругата и додека таа не почувствува дека кралското семејство е доволно љубезно кон неа – и изобилно се извини за минатото – тоа нема да се случи“.

Откако се откажаа од кралските должности, Хари и Меган упатија голем број обвинувања, во интервјуа – вклучително и со мегаѕвездата Опра Винфри – и во нивната драматична документарна серија на Нетфликс, Хари и Меган.

Г-дин Квин, пријател на кралското семејство, дури и сугерираше дека Меган го спречува Хари да се вклучи во мировни преговори со Кејт и Вилијам, формирајќи бариера што го спречува нејзиниот сопруг да посегне по „маслиново гранче“ дури и откако на Кејт и беше дијагностициран рак.

„Овде има промена по болеста на Кејт, Хари и Меган чувствуваат дека треба да пружат рака за помирување, но незадоволството на Меган Маркл продолжува да спречува да се случи нешто навистина значајно. Болеста често ги зближува завојуваните членови на семејството, а таму во палатата Кенсингтон се надеваат дека болеста на Кејт може да го направи тоа“.

Loading...

Кралскиот автор тврди дека Вилијам и Кејт направиле напори да ги поправат врските со Сасекси и упатиле покана до Меган и Хари, охрабрувајќи ги да ги доведат Арчи и Лилит во Велика Британија на посета – но Меган одбила.

„Нема шанси Меган да ги донесе децата во Обединетото кралство“, додаде тој.

„Вилијам и Кејт предложија Меган и Хари да донесат деца и двата пара и нивните семејства да се обидат да се помират, но тој предлог досега не отишол никаде.

Односите меѓу Меган и Хари и Вилијам и Кејт беа затегнати по искрените откритија на Сасекс за кралскиот живот во нивната документарна серија на Нетфликс и нивното експлозивно интервју со Опра Винфри.

Во своите мемоари, „Spare“, Хари упати неколку обвинувања против својот брат и снаа.

Хари раскажува за жестоката расправија со Вилијам во својата книга, тврдејќи дека принцот од Велс ја означил Меган како „тешка“, „груба“ и „абразивна“.

Хари продолжува и вели дека за време на оваа конфронтација, Вилијам „ме фати за јака, ми ја скина и ме собори на подот“.