Полтава

Сподели со своите пријатели

Руската армија со помош на прецизно оружје со долг дострел уништи складишта за бензин и дизел гориво во нафтената рафинерија во Кременчук, од каде се снабдуваше украинската армија, изјави денеска портпаролот на Министерството за одбрана на Русија, Игор Конашенков. Loading… Конашенков рече дека украинската армија во централниот и источниот регионПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Руски ракети рано утрото погодиле два града во централна Украина, оштетувајќи ја инфраструктурата и станбените згради, изјави лидерот на регионот Полтава, пренесува Ројтерс. Loading…   Зеленски: Русите ја минираа целата територија околу Киев, целосна катастрофа   „Полтава. Проектилот погоди еден од инфраструктурните објекти во текот на ноќта“, напиша Дмитриј ЛунинПрочитај повеќе