Непал (Page 3)

Сподели со своите пријатели

По двегодишна пауза, илјадници луѓе во Бангладеш и Непал денеска ја прославија својата Нова Година со шарени паради и музички изведби, бидејќи пандемијата на корона од корона вирусот стивна и животот се врати во нормала. Loading… Во главниот град на Бангладеш, Дака, луѓе облечени во традиционална црвена облека влегоа воПрочитај повеќе