МРК Куманово

Сподели со своите пријатели

Ракометарите на Куманово утре на домашен терен го пречекуваат составот на РК Скопје во рамките на плеј аут делот од сезоната. Loading… Апсолутнио незапирливите кумановци на средбата влегуваат како фаворити по досегашните четири победи од исто толку одиграни натпревари во плеј аут завршницата. Кумановци ќе се борат да ја задржатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ракометарите на Куманово утре го играат четвртиот натпревар од плеј аут завршницата во домашниот шампионат. Loading… На гостински терен за противник ќе го имаат составот на МРК Радовиш. Кумановци влегуваат како апсолутен фаворит во мечот, со оглед дека од досега одиграните натпревари за опстанок во Супер лигата бележат три победиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ракометарите на Куманово впишаа победа на првиот плеј аут натпревар сезонава откако на гостински терен викендов го совладаа составот на Јуниор Кисела Вода. Loading… Кумановци со голема желба за опстанок во елитата и следната сезона го отворија овој меч, а тоа резултираше и со водство на крајот на првото полувремеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Владан Кастратовиќ и Зоран Ѓурковиќ се двете интернационални засилувања во составот на машкиот Ракометен клуб Куманово. Loading… Дваесет и петгодишниот Кастратовиќ висок 185 сантиметри и со потекло од Андријевица, Црна Гора. Во Куманово доаѓа од екипата на Охрид. Претходно Кастратовиќ има настапувано за екипите на Комови, Иванград, Струга и Охрид.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Никола Бечејац е нов ракометар во составот на Машкиот ракометен клуб Куманово, а денеска стави потпис на својот договор. Loading… Дваесет и шестгодишниот Бечејац че биде добредојдено засилување за тимот кој очекува да го подобри својот резултат во пресрет на вториот дел од натпреварувачката сезона. Бечејац потекнува од Нови СадПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ракометарите на Куманово денеска на гостински терен го играат 13тиот меч оваа сезона, а за противник ќе го имаат составот на Вардар. Loading… Кумановци сѐ уште бркаат втора победа откако годинава влегоа во доста потешката Супер лига на Македонија. Вардар влегува како фаворит во мечот, со оглед дека од досегаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ракометарите на Куманово утре на домашен терен го пречекуваат составот на Струга во рамките на 8. коло од ракометната Супер лига. Loading… Екипата на Струга е за нијанса подобра од кумановската. Се когира на петотто место во табелата со две победи и еден нерешен натревар, додека кумановци имаат скор одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ракометарите на Куманово вечерва го играат седмиот натпревар сезонава во Машката ракометна супер лига на Македонија, а за противник го имаат составот на РК Прилеп. Loading… Кумановци ќе ја бркаат својата втора победа сезонава, додека составот на Прилеп има за нијанса подобар скор во табелата со една победа и еденПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ракометарите на Куманово денеска на домашен терен го пречекуваат актуелниот шампион, тимот на Вардар, во рамките на 6. коло од ракометната Супер лига на Македонија. Loading… Вардар влегува како фаворит во мечот и ќе се обиде да обезбеди шеста победа во низа, додека кумановци досега имаат само една победа одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Машкиот ракометен клуб Куманово во своите редови донесе српски интернационалец кој ќе го засили клубот во претстојната сезона. Loading… Станува збор за Вучко Мрвовиќ, 21-годишен српски младински репрезентативец со потекло од Смедеревска Паланка. Мрвовиќ е висок 196 сантиметри и игра на позицијата лев бек. Во својата ракометна кариера има настапуваноПрочитај повеќе