Матео Месина Денаро

Сподели со своите пријатели

Стравот и традиционалните правила му помогнаа на Матео Месина Денаро да се крие 30 години. Loading… Жителите на Палермо не можеа со сигурност да знаат кој е човекот што го водеа до полицискиот автомобил. На крајот на краиштата, поминаа 30 години откако тој последен пат беше виден во јавноста. Но,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шефот на сицилијанската мафија Матео Месина Денаро е уапсен утрово во приватна болница во Палермо, каде бил на онколошки прегледи. Loading… 60-годишниот криминалец кого некои го нарекуваат „Последниот кум“ на сицилијанската мафија беше фатен од италијанската полиција по 30 години потера. Тој е во бегство од 1993 година, кога бешеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Мафијашкиот бос на Коза Ностра беше уапсен денеска во Палермо по 30 години поминати во бегство. Loading… Матео Месина Денаро беше во бегство од 1993 година, важи за еден од најозлогласените мафијаши во светот, а Форбс го вброи во листата на 10 најбарани криминалци во светот. По неговото апсење, сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шефот на италијанската Коза Ностра, Матео Месина Денаро е уапсен во Палермо по 30 години криење, а полицијата ги објави првите фотографии од мафијашкиот бос од кој се плашеше цела Италија. Loading… Во акцијата за апсење учествувале карабинерите, како и припадниците на специјалните единици на италијанската полиција. Денаро бил уапсенПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Матео Месина Денаро, човекот идентификуван како шеф на италијанската Коза Ностра, е уапсен по 30 години криење, објави италијанската новинска агенција Анса. Loading… Според овој медиум, тој е уапсен во приватна клиника во Палермо. Денаро отишол во приватна клиника во Палермо за да ја помине потребната терапија, но се покажалоПрочитај повеќе