Исак Херцог (Page 2)

Сподели со своите пријатели

Израелскиот претседател Исак Херцог ќе побара од Бенјамин Нетанјаху да формира нова влада во недела, соопштија од кабинетот на претседателот. Loading… Најавата дојде откако претседателот во петокот ги заврши политичките консултации со избраните фракции, во кои 64 членови на 120-члениот парламент на Израел препорачаа Нетанјаху да формира нова коалиција, сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Стотици членови на кралското семејство и светски лидери се очекува да присуствуваат на погребот на кралицата Елизабета Втора во Лондон, во понеделник, 19 септември, на еден од најголемите дипломатски собири во последните децении. Loading… Вестминстерската опатија има место за околу 2.000 луѓе, па наводно само шефовите на држави и еденПрочитај повеќе