Андриј Јусов

Сподели со своите пријатели

Андриј Јусов, портпарол на украинската воена разузнавачка служба, одби да ги коментира експлозиите на мостот на Крим утринава. Loading… „Можам само да го цитирам директорот на воената разузнавачка служба Кирил Буданов, кој рече дека мостот на Крим е непотребна градба“, рече Јусов. Мостот Крим, клучната линија за снабдување на рускитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Украинските воени разузнавачи тврдат дека руските сили во таа земја повеќе не се способни за големи офанзивни операции и главно се посветени на одбраната. Loading… Она за што Москва сè уште има капацитет е одржување на сегашниот интензитет на ракетни напади, додаваат тие. Портпаролот на украинската воена разузнавачка служба, АндријПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Портпаролот на украинското воено разузнавање Андриј Јусов тврди дека Кремљ бара замена за рускиот претседател Владимир Путин поради зголеменото незадоволство од војната во Украина. Loading… Путин ја започна инвазијата во февруари минатата година со цел брза победа, под претпоставка дека Украина има многу послаба армија. Сепак, украинската одбрана се покажаПрочитај повеќе