Александер Ван дер Белен

Сподели со своите пријатели

На церемонија со највисоки државни и воени почести претседателот Стево Пендаровски денеска го пречека сојузниот претседател на Република Австрија, Александер Ван дер Белен, кој во придружба на неговата сопруга, Дорис Шмидауер, престојува во официјална посета на Република Северна Македонија. Loading…     Претседателот Пендаровски и претседателот Ван дер Белен одржааПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Австрија, Александар ван дер Белен, оцени дека сега се потребни „конзистентни и храбри акции“ во однос на заштитата на климата во Австрија. Loading… – Имам впечаток дека многу луѓе сѐ уште не разбираат дека постоењето на човештвото е во опасност. Нашата планета ќе продолжи да се врти, иакоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Австрија, Александeр ван дер Белен денеска е пуштен од болница, а лекарите му наредиле одмор. Loading… Ван дер Белен (78) вчера доцна попладне бил донесен во болница, откако бил повреден во планинарска несреќа. Тој се здоби со повеќе гребнатинки и потрес на мозокот. Ван дер Белен, како штоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Австрија, Александер Ван дер Белен, доживеал помал потрес на мозокот при прошетка во паркот на природата, објавено е на официјалниот профил на претседателот на Твитер. Loading… Тој се лизнал вчера попладне во австрискиот планински природен парк Каунеграт и се здобил со полесен потрес на мозокот и гребаници. НеговотоПрочитај повеќе