14.09.2018 03:12

Со стари палети и скали до извонреден мебел (ВИДЕО)


Оплеменете го вашиот животен простор со малку пари.Поголемиот дел од работите кои ви се потребни за реализација на овие феноменални идеи веројатно веќе ги имате дома.

Палетите можат да се искористат на различен начин во домаќинството. Од нив можете да направите супер масичка за во дневната соба, но и полици за книги.

Се што ви е потребно е да ги „шмиргалте“, да измерите на големината која ја сакате, а потоа да ги ифарбате. Неколку палети заковете една во друга од различни страни. Со малку труд, ќе имате едноставна полица за книги.

НАПРАВЕТЕ САМИ: Со малку труд до балкон како простор за уживање (ВИДЕО)

Старите скали можат да ви послужат за популарните исправени полици. Се што ви е потребно е „скалите“ да ги замените со даски кои ќе минуваат низ двете страни.

Добра работа е што можете да ги оставите во состојбата во која што се, или да ги исфарбате за да ви се вклопат во ентериерот.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments