16.08.2018 12:46

НАПРАВЕТЕ САМИ: Со малку труд до балкон како простор за уживање (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Балконите се создадени за романтично пиење вино или читање книги, меѓутоа уредувањето на просторот може да биде многу скапо.

Со помош на овие трикови, нема да ви бидат потребни многу пари, затоа што поголемиот дел од „материјалите“ веројатно веќе ги имате дома.

Романтична атмосфера идеално се создава со додаток од лампиони, кои можете да ги направите самите.

Не мора да трошите пари на масичка за кафе на вашиот балкон. Наместо тоа, употребете палети.

loading...

Со нив можете да комбинирате мноштво шарени перници, наместо столчиња. Иделано за опуштање, а не бара многу време и пари.

Пернциите можете да ги направите од стари маици или џемпери кои повеќе не ви одговараат.

Дури можете со малку жица да направите заштитна мрежа од комарци.

Додадете уште некои украси, како свеќници, неколку растенија и вашиот балкон ќе изгледа како од некој светски магазин за уредување домови.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments