Северна Кореја има нова смртоносна визија: Комбинира две опасни оружја (видео)

Сподели со своите пријатели

Според тврдењата на јужнокорејските агенти, Северна Кореја се обидува да комбинира хемиско оружје кое има намера да го стави во проектилите со кои би ги погодила САД.

Намерата на Ким Џонг Ун е во проектилите со домет од 12.000 километри да стави антракс со што би можел да го загрози и САД што го потврди и Белата куќа.

Седум најголеми лаги од Северна Кореја (фото+видео)

Loading...

Неговите научници наводно тестираат способност на антраксот да преживее на високи температури кои се јавуваат кога проектилот повторно влегува во атмосферата.

Се проценува дека Северна Кореја има помеѓу 2.500 до 5.000 тони хемиски агенси.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.