12.05.2019 01:42

РК Металург го освои Купот на Македонија (МЕГАГАЛЕРИЈА)


Ракометарите на Металург го освоија Купот на Македонија во машка конкуренција кој се играше во Куманово, и со тоа ставија крај на низата пехари кои ги освојуваше составот на Вардар.

Со резултат 29:29 заврши мечот помеѓу двата најдобри тима во македонскиот ракомет, по што следуваа пенали на кои подобар беше составот на РК Металург, кој заслужено се радуваше на пехарот.

loading...

Во продолжение проследете ја атмосферата низ објективот на Кумановски Муабети.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments