РК Металург го освои Купот на Македонија (МЕГАГАЛЕРИЈА)

Сподели со своите пријатели

Ракометарите на Металург го освоија Купот на Македонија во машка конкуренција кој се играше во Куманово, и со тоа ставија крај на низата пехари кои ги освојуваше составот на Вардар.

Loading...

Со резултат 29:29 заврши мечот помеѓу двата најдобри тима во македонскиот ракомет, по што следуваа пенали на кои подобар беше составот на РК Металург, кој заслужено се радуваше на пехарот.

Во продолжение проследете ја атмосферата низ објективот на Кумановски Муабети.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *