Тренер физички нападнал спортист во Куманово

Сподели со своите пријатели

Во кумановската полиција завчера било пријавено дека тренер физички нападнал малолетник на Градскиот стадион.

Loading...

– На 30.04.2024 во 15.30 часот во СВР Куманово било пријавено дека на Градски стадион во Куманово, малолетник од Куманово бил физички нападнат од неговиот тренер И.З. од Куманово, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Оттаму додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски