21.03.2019 11:43

Неверојатни трансформации на жени пред и по професионално шминкање (ФОТО)


Во прашање е денот на венчавката, а која жена тогаш не сака да изгледа беспрекорно?

Совршено ја тонира кожата, на која успева да ги прекрие неправилностите, нагласува очи и усни и со некој филтер успева да направи секоја жена да се чувствува како принцеза.

loading...

Знаеме дека шминката прави чуда и знаеме дека мажите во оваа количина не ја сакаат, затоа што велат, го сокрива вистинскиот израз на жената, но во прашање е нечиј најубав ден во животот и тогаш на сите им е дозволено да се чувствуваат и изгледаат совршено.

Погледнете ги следните неверојатни трансформации на жените, пред и по шминкањето.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments