13.10.2017 02:01

„Некст тајм“ со феноменална преработка на „Слушам кај шумат шумите“ (видео)

loading...

Рок дуото „Некст тајм“ по преработката на „Ја излези Ѓурѓо“ која има скоро четири милиони прегледи, направија извонредна преработка и на народната песна „Слушам кај шумат шумите“.

Во аранжман на Никола Мицевски близнаците Мартин и Стефан го праработија македонскиот безвременски хит за кој снимија и прекрасен спот во режија на Огнен Шапковски.

Песната за два дена има 200.000 прегледи. Попуштете го тонот до крај и уживајте!


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments