15.06.2018 03:01

Дарија е убава и секси, а може да повлече трамвај полн со луѓе (ВИДЕО)


Дарија Нестерова, супержената од Казахстан им пркоси на стереотипите. Атрактивната бринета ја покажа својата сила влечејќи трамвај од 22 тони со 50 патници во него.

Нестерова, која се занимава со бодибилдинт, успешно одговорила на предизвикот кој и е упатен додека престојувала на гестивал во казахстанскиот град Алмати.

Собственно вот он рекорд ! 22 тонны трамвай и 50 человек сидящих в нем ! Приехала на открытую тренировку,а оказалось фестиваль! Ребята сделали показательные выступления , а я поставила рекорд! Я давно просила у @leha_power , потянуть какой нибудь МАN, весом хотя бы в 10 тонн , а тут ребята сказали попробуй !!! Леха сказал «Даша, ты сможешь!» , я смогла! Я довольна! Говорила же, что готова к новым рекордам и победам ! Вот он первый рекорд после отдыха!☝? Ребята ещё раз спасибо огромное , без вас бы не осилила!????#strongmenkz #strongwomenkz #darinesterova

A post shared by Нестерова Дарья (@darinesterova) on

Иако првин воопшто немала во план да направи ваков подвиг, Дарија била предизвикана да ја испроба својата сила.

Околу половината ја заврзале за 22 тони тежок трамвај, а како тоа да не било доволно, во него влегле 50 луѓе.

По кайфу обстановка !?

A post shared by Нестерова Дарья (@darinesterova) on

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments