Занимливости (Page 1,179)

Сподели со своите пријатели

Еден бродски инжинер од Индија има големи проблеми во барањето работа поради своето име. Имено, овој 25 годишник се вика Садам Хусаин, само една буква во презимето го ралзикува од името и презимето на ирачкиот диктатор Садам Хусеин. Дедо му бил горд на името што му го дал, со надежПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Интернетот е навистина препол со шаренолика содржина, но поединци и ден денес успеваат да изненадат. Еден таков пример е и оваа снимка. Момчето се развело од својата сопруга и одлучил да ја запали семејната куќа. Она што е најверојатно во целата приказна е што тоа го снимил со својот мобиленПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Едно од најследените судења во англиската историја потресе многумина кога пред поротата излегла жртвата на злоставувањето. Педофилскиот круг масивно ја искористил ранливоста на две девојчиња кои доаѓаат од проблематични семејства и тоа во толкава мера што девојчињата верувале дека она што се случувало со нив било нормално, па се чувствувалеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Сампуран Синг од Панџаб продал парцела на индиските железници во 2012 година  за да компанијата изгради нова пруга. Меѓутоа, железниците не му исплатиле само 150.000 долари како што било наведено во договорот. Поради што фармерот ги поминал границите. По, како што вели Синг, судската битка која покажува апсурдност на тамошнотоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

„Ловецот на мигранти“ од Бугарија, Динго Вилев купил хеликоптер со вооружување, за да открива потенцијални џихадисти, за што добил дозвола и од бугарската Влада. Дваесет и деветгодишниот Динко Вилев стана познат минатата година поради „лов на мигранти“ во Бугарија, а сега купил и хеликоптер за да патролира и бара потенцијалниПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Колку е важно да се чуваат старите кутии по таванот и подрумот докажува приказната на Питер Пејнс од Тусон во Аризона, кој ја пронашол својата стара кутија со „Ролекс“, а кога ја однел на проценка сфатил дека има вистинско богатство. Тој на проценка донел стар рачен часовник од 1969 година,Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

На прв поглед изгледа како забрзано видео или монтажа, но сепак не. Ова бабичка ги совладала латино ритмовите. Бабичката утринската снимка од својата кујна ја испратила на музички канал кој промовира латино игра. За само неколку дена прегледано е над 20 милиони пати, а дефинитивно со заслуга.   https://www.facebook.com/CumbiaTube/videos/1416901601706625/ Loading…

Сподели со своите пријатели

Водата на плажите на северозападна Тасманија попримила силна неонско-сина боја, воодушевувајќи го локалното население, кое со останатиот дел од светот на социјалните мрежи ги сподели фотографиите од феноменот.   Loading…   Фотографиите од плажите покажуваат биоилуминантен феномен, кој го предизвикала алгата noctiluca scintillans, популарно наречена морска искра. Плантонот емитува светлосина бојаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Индиска тинејџерка има единствен, но и опасен ритуал за убавина. Таа шминката на очите ја нанесува со ножеви, а ножевите ги држи на колена. Анамика Котхари љубовта кој јогата ја подигала на сосема ново ниво, а поради својот талент се натпреварувала и во емисијата „India’s Got Talent“. Девојката од РајастханПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Семејството Ван Клиф-Болтон од Есек, Англија е највисокото семејство во Велика Британија. Ова седумчлено семејство е веќе високо преку десет метри па наскоро би можело да стане и највисоко во светот. Највисокото семејство во Велика Британија Ван Клиф-Болтон ги има сите предиспозиции да стане највисоко во светот. Нивните најмлади членови,Прочитај повеќе