Занимливости (Page 1,104)

Сподели со своите пријатели

Најстарата жителка на Шкотска, баба која има полни 109 години, одлично здравје и меморија, ја открива тајната на долговечноста. Јадете секое утро топла овесна каша и избегнувајте ги мажите – вели таа. Џеси Галан, која никогаш не се мажела, родена е во мала двособна викендица на фарма, каде живеела со своитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ако нечиј приватен живот е обвиткан со велот на тајната, тогаш тоа е животот на Владимир Путин, првиот човек на Русија и поранешен КГБ агент. Неговиот живот посебно е тајновит во поглед на неговите мистериозни ќерки. Меѓутоа, изгледа дека сите работи се промениле бидејќи Путин неодамна за прв пат јавноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Болката која човекот ја доживува врз мозокот делува како шок. Таа може да биде крајно неподнослива и исцрпувачка за целото тело, без оглед каде се наоѓа центарот на болката. На врвот на листата тешкиболки се: артритис, камен во бубрего и кршење на коските. Камен во бубрегот е едно незамисливо болноПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

БИКИ е првиот подводен дрон во светот кој воедно е и единствениот пдоводенр обот со карактеристики како што се автоматизирана рамнотежа, избегнување пречки и враќање во базата. Со овој интелигентен робот во форма на риба можете да го набљудувате пдоводниот свет од сосема поинаква перспектива. Целосно поинаков од останатите дроновиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Имале необични и ретки физички деформации, но и покрај тоа воделе нормален живот. Во минатото ги нарекувале канази и ги прикажувале по селските забави, но некои од нив сосема пристојно заработувале од своите различности.   Маурис Тилет, познат како „Француски ангел“ Маурис во почетокот на 20 век бил во дваПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Многу возачи збунето го набљудувале призорот, лав во пик-ап по улиците на Карачи, а снимката веднаш стана вирален хит. Поради тоа и министерот на провинцијата Синд ја повикал полицијата да ги преземе неопходните мерки. Бидејќи власникот на лавот бил идентификуван, тој бил и уапсен. За да се обиде да сеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Не дозволувајте лошото време да ви го расипе расположението, повелете вечерва во Summer Club Space заедно со DJ ZDARKO и неговиот одличен избор на музика да го затвориме и овој викенд. Не размислувајте каде, нема да ви биде студено со ритамот на екс ју и македонската музика кои за васПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сигурно понекогаш сте се запрашале дали постои животпо смртта. Научниците со години се обидувале да утврдат за што станува збор и конечно е откриено дека човековата душа се враќа во Универзимот откако луѓето ќе починат. Имено, човековата душа навистина продолжува даживее. Научниците утврдиле дека таа продолжува да живее во микроканалчињатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Непозната девојка поминала низ повеќе продавници во Босна и Херцеговина и ги подмирила долгувања на купувачите кои изнесуваат повеќе илјади марки, не кажувајќи ниту збор за тоа кој е донаторот, пренесува „Алџазира Балканс“. Продавачката Селма Ковач во четврток имала малку невообичаен работен ден. Тој 15ти јуни за мене беше најсреќниотПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Едно момеч сакал на романтичен начин да ја запроси својата девојка, а целиот настан да го сними за да остане спомен на еден од најважните моменти во животот. Сепак, понекогаш некои работи е подобро да се направат без камера. Дали е ова најубавото и најоргиналото запросување? (видео) Паузата измеѓу ининготПрочитај повеќе