Галерија (Page 5)

Сподели со своите пријатели

Во Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ вчеравечер заврши првото издание на Меѓународен фолклорен фестивал Куманово организиран од страна на Културно-уметничкото друштво „Панче Пешев“ и Фондација за култура и спорт при Општина Куманово. Loading… Над 450 играорци од Македонија, Србија, БиХ, Бугарија и Колумбија, настапија на трите фестивалски вечери, каде јаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Членовите на Културно-уметничкото друштво „Димитрије Туцовиќ“ од Србија вчеравечер брилираа со акробации на сцената на втората вечер од Меѓународниот фолклорен фестивал „Куманово“. Loading… Од друга страна Компанија артистика „Мангаларес“ од Сантјаго де Кали, Колумбија беа впечатиливи по голиот задник на нивниот танчер. Српското уметничко друштво имаше извонреден перформанс кој публикатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Рано утринава заврши првата фестивалска вечер на Мото рок фест кој го организираше Мото клуб „Мечки“ во соработка со Општина Куманово. На сцената настапија кумановските „Radiostage“ и „Syndicate“, а голем број љубители на рок музиката уживаа во нивните перформанси. Loading… На крај атмосферата кулминираше со настапот на групата „Brass Brothers“Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Ракометарите на Металург го освоија Купот на Македонија во машка конкуренција кој се играше во Куманово, и со тоа ставија крај на низата пехари кои ги освојуваше составот на Вардар. Со резултат 29:29 заврши мечот помеѓу двата најдобри тима во македонскиот ракомет, по што следуваа пенали на кои подобар бешеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ракометарките на Куманово го освоија Купот на Македонија откако го совладаа минатогодишниот првак ЖРК Вардар со 24-22. Во продолжение проследете ја атмосферата од натпреварот низ објективот на Кумановски Муабети. Loading…

Сподели со своите пријатели

Хари Мата Хари, Мартинијан Кириловски, Ивона Јовановиќ, Марио Арангеловски и Мартија Станојковиќ вчеравечер пееја за Денот на ослободувањето на Куманово на градскиот плоштад, по што следуваше и петминутен огномет. Атмосферата низ објективот на Кумановски Муабети.

Loading...

Сподели со своите пријатели
/*===== general options =========*/ a { box-shadow: none !important; } .view *:not(i), .album_categories *, .album_back_button *, #album_disabled_layer { font-family: sans-serif, Arial, Verdana, Sylfaen !important; } #album_disabled_layer { display: none; position: absolute; width: 100%; height: 100%; text-align: center; background-color: transparent; z-index: 10; padding-top: 20px; color: #fff; } #album_list_container { position: relative;
Loading...