АМСМ: На Табановце и Богородица се чека по половина час

Сподели со своите пријатели

На граничните премини Табановце и Богородица поради зголемената фреквенција на сообраќајот има чекање од околу 30 минути, соопшти АМСМ.

Loading...

На останатите гранични преини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по суви коловози.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.