Зошто летото ве тера на секс?

Сподели со своите пријатели

Нека не ве чуди што летниов период излудувате во кревет. Научно е докажано дека летото ве грее и однадвор и одвнатре, а се разбира постојат и факти не само поезија.

Loading...

Витаминот-D не може да се најде во секоја храна, но вашето тело го лачи под сончева светлина. Овој витамин помага во растот на коските, но и го зголемува нивото на тестостерон – е, сега, колку месеци има летото?

 

 

Зошто некои жени преферираат секс со помлади мажи?

Летото носи забава и убаво поминати денови, а сето тоа се одразува на општото ментално здравје. Вие сте повесели, среќни и бликате од сератонин, а тој оди рака-под-рака со зголемен сексуален нагон.

Де не заборавиме еден очигледен факт -летото е жешко, а кога надвор тепературата врие, врели сте и вие. Носите помалку облека, предизвикувате и ве предизвикуваат, па штета би било сиот тој флерт „за џабе“да пропадне.

Loading...

Leave a Reply