Овој човек е зависен од јадење стакло: Свршеницата не знае како да му помогне (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Обично кога луѓето имаат некаков вид на зависност од храна, се очекува тоа да биде зависност од брза храна или бонбони. Или барем нешто што би можеле да го најдеме во супермаркет.

Loading...

„На почетокот беше малку страшно, но потоа кога сфатив дека не ме повреди, стана многу полесно“, рече тој.

Кога неговата свршеница Натали првпат го видела како јаде стакло, таа признала дека мислела дека е лажно.

„Кога дознав дека е вистинско, бев вознемирена и исплашена“, рече таа.

„Кога ќе ја гризам чашата, ја чувствувам топлината, малку ме пече. Обично кога барам стакло за јадење, барам чаши за шампањ, чаши за вино, светилки. Причината поради која ги избирам е затоа што тие обично имаат потенко стакло“, изјави Џош.

„Џвакањето само по себе звучи ужасно во мојата глава, но навистина уживам. Нема многу вкус, тоа е повеќе текстура. Тоа е како да јадете навистина тврди бонбони додека не ги мелете“, рече тој.

Иако Натали е загрижена за својот вереник, тој ја уверува дека неговата зависност не му предизвикува болка.

Сепак, тој признава дека неколку пати си ги пресекол усните и нашол парчиња стакло во непцата:

Loading...

„Значи, постои многу јасна можност да се исечам длабоко во телото.

Иако вели дека се труди да не го прави тоа, „само мора“ кога е надвор и често го прави тоа на забави и барови.

„Ги сакам реакциите што ги добивам од луѓето. Многу ретко ќе го правам тоа кога сум сам. Претпоставувам дека сум зависник од внимание повеќе од било што”, признал тој.