Го доела сопругот за да се „поврзат подлабоко“, па наишла на проблем: „Добив барања да дојам и други…“

Сподели со своите пријатели

Еден пар од Флорида, Рејчел и Александар, доењето го нашле како единствен начин за „подлабока врска“ во нивниот брак.

Loading...

Меѓутоа, нивната бизарна идила била прекината поради тоа што Рејчел останала без млеко.

– Ги доев син ми и сопругот, а еден ден син ми воопшто не беше заинтересиран за мајчиното млеко – рекла Рејчел за моментот кој бил пресвртниот момент за функционирање на нејзиниот брак.

Тие сакаат уште едно дете за да можат да ја продолжат „рутината“ на поврзување.

Дополнително на бизарноста на целата оваа ситуација е тоа што Рејчел и Александар размислуваат да имаат уште едно дете покрај трите деца што ги имаат само за да можат да продолжат со сесиите за доење.

– Продолжив да го хранам Александар околу две недели, но моето тело како да знаеше дека на син ми повеќе не му треба млеко и сè исчезна – рече таа, цитирана од Лад Библ.

– Зажаливме за искуството со поврзување што го споделивме, па дури и зборувавме дека ќе имаме уште едно бебе за да можеме повторно да го направиме тоа. Сепак, сфативме дека тоа ќе биде драстична акција и многу труд, па наместо тоа почнавме да бараме други начини за поврзување како двојка – рекла Рејчел.

Овие денови тие сега се будат во 5 часот наутро за да можат да медитираат и да разговараат пред да започнат со нивната секојдневна рутина.

Loading...

– Разговараме, медитираме и само дишеме. Започнавме и некои деловни потфати заедно, така што ни беше забавен нов начин на поврзување“, рече Рејчел за новите начини на поврзување.

Парот изјавил дека откако објавиле дека Рејчел го дои својот сопруг, добиле чудни барања.

Таа рече дека луѓето ја прашале дали можат да купат мајчино млеко, а други побарале да се сретнат со неа и да ги дои.

И покрај тоа што биле сигурни дека можат да заработат пари од ова, Рејчел и Александар одбија конкретни барања.

Таа рече дека тоа никогаш не било важно нешто за неа или нејзиниот сопруг, наместо тоа велејќи дека тоа е „неверојатен начин за нас да се поврземе и да споделиме нешто посебно како двојка“.

31-годишната жена тврди дека некои луѓе на интернет биле нељубезни, но дека луѓето што ги гледала во реалниот живот „обично биле многу љубезни и разбрани за тоа“.

Обраќајќи им се на хејтерите во претходното интервју за LADbible, парот рече:

„Главната цел за која веруваме дека сме тука е да уживаме во нашиот живот, да уживаме во него. Не се лути на она што го прават другите луѓе. Не се лути за тоа како луѓето уживаат во своите животи, само дознајте како да уживате во вашиот“.

Loading...