ЖРК Куманово утре го пречекува Чаир

Сподели со своите пријатели

Ракометарките на Куманово утре со почеток во 16:30 часот на домашен терен го пречекуваат составот на ЖРК Чаир.

Loading...

Куманово влегува како благ фаворит во мечот, а и од досегашните натпревари подобро котира од противникот.

Така ЖРК Куманово го зазема цврстото второ место во табелата со претрпен само еден пораз од седум досега одиграни натпревари, а Чаир четвртото, со еден пораз повеќе.

Мечот се игра во спортската сала на СОУ „Перо Наков“.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кратовец се заканувал и извршил полови дејствија врз малолетна кумановка