17.08.2019 09:48

Вработен во ЕВН загина во Крива Паланка


во селото Подржикоњ-Крива Паланка, на место викано Косачи, С.Ѓ.(48) од Крива Паланка, вработен во ЕВН, изведувајќи работи починал од струен удар, констатирано од лекар на Итна медицинска помош, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Крива Паланка.

loading...

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments